МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ, НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
Методична розробка уроку
Фізики у 8 класі
Розробив учитель фізики
Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Корж Л.Г.
Тема.Тиск рідин і газів. Закон Паскаля
Мета:поглибити знання учнів про тиск; показати, як створюють тиск рідини і гази; розкрити фізичний зміст закону Паскаля; встановити залежність між тиском, який чинить рідина на стінки і дно посудини, від її густини і висоти стовпа рідини; навчати учнів розв’язувати задачі на тиск; розвивати логічне мислення, спостережливість, самостійність учнів; збуджувати інтерес учнів до вивчення фізики
Тип уроку.Комбінований
Обладнання: гумові кульки, скляна трубка з гумовим дном, скляний паралелепіпед, наповнений водою, куля Паскаля, набір скляного посуду різної форми, ППЗ „ Фізика”, таблиці
Хід уроку
І.Організаційна частина
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Із зазначених букв складіть слова, які найчастіше зустрічалися на попередньому уроці.
а) К,И,С,Т. (Тиск)
б) Л,И,С,А.(Сила)
в) С,П,Ь,А,Л,К,А.(Паскаль)
2.Одиниці тиску.
1Па
1мПа = 0,001Па
1МПа = 1000000Па
1гПа =
100 Па
1кПа = 1000Па
Ігровий момент « Відгадай слово».
Встановіть відповідність між величинами і відгадайте слово.
1. 0,05 кН= А. 0,5 Н
2. 500 мН= Ь. 0,2 Па
3. 0,2 кПа= А. 20 Па
4. 100 см2= С. 200 Па
5. 0,2 гПа= П. 50 Н
6. 10 дм2= К. 0,01м2
7. 200 мПа= Л. 0,1 м2
«ПАСКАЛЬ»
3.Бліц-опитування.
1. Що таке тиск?
2. Як розрахувати тиск?
3. Що таке сила тиску?
4. Як можна змінювати тиск?
5. Як враховують тиск у технічних пристроях?
Проблемне запитання.
А чи створюють тиск гази? рідини?
Аналізуємо відповіді учнів.
Оголошення теми уроку „ Тиск рідин і газів . Закон Паскаля”